Правила безпеки на літніх канікулах

Шановні батьки! Класними керівниками з вашими дітьми проведено цикл профілактичних бесід:

Правила поведінки на канікулах;

Правила поведінки та техніка безпеки на дорозі;

Правила пожежної безпеки;

Правила користування електроприладами.

Правила поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Закликаємо учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила

безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі. Закликаємо вас та ваших дітей завжди пам`ятати елементарні правила безпеки.

Щоб літній відпочинок не був зіпсований:

- Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

- Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

- Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

- Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

- Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

- Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

- Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

- Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

- Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

- Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

З метою попередження дитячого травматизму під час літніх канікул особливу увагу зверніть на правила поведінки дітей біля водоймищ та при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Правила поведінки на воді:

- купатися необхідно в добре знайомих місцях;

- перше купання повинно бути короткотривалим (до 10 хвилин), далі в воді можна знаходитися до 20 хвилин за один раз;

- дітям старше 10 років можна купатися при температурі води вище +19С;

купатися рекомендовано вранці і ввечері;

- не слід купатися наодинці;

- не запливати за буйки чи за огородження;

- не стрибати зі споруд та плавальних засобів, не призначених для цього;

- не підливати до коловоротів, пароплавів та катерів;

- не запливати на надувних матрацах далеко від берега;

- не купатися без нагляду дорослих;

- не пустувати у воді - це заважає оточуючим і може бути небезпечним;

- не стрибати головою вниз у місцях, де невідома глибина.

Увага! Вибухонебезпечні предмети!

До виявлених вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не можна доторкатись, перекладати, розряджати, ударяти, зберігати.

Забороняється використовувати заряди для розведення вогню.

Не можна збирати і здавати в металобрухт.

Знайшовши вибухонебезпечні предмети потрібно терміново повідомити в міліцію, школу, військомат.

Вогнепальна зброя - не забава!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків. Щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Бажаємо Вам гарного відпочинку!

УВАГА!!!

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!