Інформація для батьків

«Ваша власна поведінка — найвирішальніша річ. Ви думаєте, що виховуєте  дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви виховуєте її кожну мить Вашого життя, навіть тоді, коли Вас немає вдома».                                                                                                                                                                                           А.С. Макаренко

Любіть дитину не за те, що вона розумна чи красива, а лише за те, що вона Ваша рідна дитина.

Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову. Цікавтесь її справами і проблемами. Надавайте дитині самостійності в діях і прийнятті рішеннь. Не відгороджуйте дитину від обов'язків і проблем. Вирішуйте всі справи разом з нею.

Слідкуйте за своєю зовнішністю.Дитина повинна пишатися Вами.

Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці. Пам'ятайте, що дитина коли - небудь подорослішає і їй доведеться жити самостійно. Готуйте її до майбутнього життя.

Ви перший друг і порадник дитини.

Права і обов'язки батьків

Відповідальність батьків за розвиток дитини в сім'ї (ст.59 Закону України "Про освіту"), яка передбачає:

1) рівну відповідальність кожного з батьків за виховання , навчання і розвиток дитини;

2) постійну турботу батьків чи осіб,що їх замінюють, про фізичне здоров'я , психічний стан дітей, створення належних умов для розвитку їх природних здібностей;

3) повагу до гідності дитини, виховання працелюбності, почуття доброти, милосердя, шанобливого ставлення до держави, до рідної мови , сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;

4) сприяння здобуттю дітьми освіти в закладах освіти або забезпечення повноцінної домашньої освіти відповідно  до вимог.

Змінився Порядок зарахування , відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти

Наказ МОН від 16.04.2018 р. №367 ( короткі витяги з цього наказу).

Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту"  Змінено Порядок зарахування . відрахування та переведння учнів до державних та комунальних закладів освіти:

-  зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред'явленням документа. що посвідчує особу заявника) та за зразком згідно додатка 1 до цього Порядку (далі - заява).

До заяви додаються:

1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копія медичної довідки №086-1/о

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту ( у разі наявності);

4) оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру  про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновку психолого-медико-педагогічної консультації (у разі наявності).

зарахування до закладу освіти здійснюється, як правило, до початку навчального року та відповідно до території обслуговування (крім закладів освіти ІІ, ІІ-ІІІ ступенів).

Зарахування до 5 класу закладу освіти І-ІІ або І-ІІІ ступенів відбувається після видання наказу про переведення до нього учнів 4 класу цього ж закладу освіти. На вільні місця (у разі їх наявності) діти зараховуються у такому порядку:

- до початку навчального року - діти, які мають право на першочергове зарахування;

- впровдовж навчального року - у порядку надходження заяв про зарахування.

Переведення учня з одного закладу освіти до іншого учень чи один з його батьків має звернутись до обраного ним закладу освіти щодо можливості зарахування з відповідним письмовим зверненням(запитом) в довільній формі, у тому числі шляхом надсилання його сканованої копії електронною поштою.

Керівник закладу освіти упровдовж п'яти робочих днів з дати надходження такого звернення має надати заявнику письмову відповідь про наявність чи відсутність вільних місць у певному  класі та, відповідно, можливість чи неможливість зарахування учня до цього класу.