Граб Андріяна (учениця 9 класу) - президент школи

"Освіта дуже важлива, бо тільки освічені

народи можуть рухатися вперед у своєму розвитку"

Справжня освіта повинна заохочувати творчий підхід та генерацію нових ідей. Вивчати першочергово слід те, що може допомогти учням бути успішними в цьому житті.

Для зацікавлення школярів навчанням пропоную запровадити екскурсії на самі великі і потужні заводи і фабрики нашого району, щоб кожен зміг особисто побачити  міць нашої країни і обрати для себе ту галузь, яка б йому сподобалась. Частіше проводити екскурсії по замках нашої області, визначним місцям.

Пропоную не відміняти вечір, якщо хтось із школярів порушив правила, а просто не пускати їх на захід. Іще можна удосконалити шкільний майданчик та закупити нові м’ячі.

Для дотримання правил поведінки в школі пропоную доводити до відома батьків про порушення дисципліни їхніми дітьми. Якщо поведінка учня не змінюється, то ввести в школі систему штрафів, які б сплачували батьки учнів- порушників. Можливо в такий спосіб батьки будуть більше звертати уваги на своїх дітей.

Для покращення класних приміщень, коридорів пропоную залучати школярів, прислухатися до їхніх ідей. А ще у школі можна створити музей, якщо назбирати цікаві речі побуту, або музей відомих людей села.

На мою думку, корисним ще було б поповнити бібліотеку школи новими книжками.

Заступник Президента школи - Бардош Аліна, учениця 9 класу

Важливий принцип учнівського самоврядування – «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо».

В нашій гімназії  учнівське самоврядування представлене у формі «Милосердя», яку очолює президент гімназії. Вищим органом шкільного самоврядування є загальні збори, які скликаються двічі на рік. У гімназії за допомогою виборчої системи учні обирають президента гімназії, заступник президента, секретаря, а також голів комісій.

Учнівське самоврядування не існує без певних складових, а саме:

{C}1.    Президента,  заступника президента та секретаря.

{C}2.    Навчальної комісії, яка здійснює роботу, спрямовану на вироблення в учнів свідомого ставлення до навчання; організовує консультаційну допомогу з предметів;  бере участь у проведенні предметних тижнів, місячників, олімпіад, конкурсів.

{C}3.     Комісія дисципліни та порядку, яка контролює дисципліну та порядок, відвідування учнями гімназії; коригує поведінку учнів, що порушують внутрішньошкільний контроль; призначає відповідальних за дотримання дисципліни та порядку, відвідування учнями гімназії; контролює дотримання учнями Статуту гімназії (Правил для учнів).

{C}4.    Комісія  культури та дозвілля, яка  організовує естетичне виховання учнів; пропагує здоровий спосіб життя; організовує змістовний відпочинок учнів у позаурочний час, залучаючи їх до проведення вечорів відпочинку, спортивно-оздоровчих заходів, оглядів конкурсів, фестивалів, концертів, виготовлення атрибутів для оформлення залів

{C}5.     Інформаційна комісія, яка забезпечує простір для ініціативи, творчості, самодіяльності учнів у навчально-пізнавальній діяльності; проводить книжкові місячники, тижні, бібліотечні години; готує випуск інформаційних стіннівок.

{C}6.    Екологічна комісія, яка охороняє довкілля; контролює стан чергування; організовує учнів  до участі в акціях; організовує проведення трудових операцій.

На учнівське самоврядування «Милосердя» Раківської  гімназії  покладено духовний розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій  України. Також забезпечує виховний вплив на учнів шляхом залучення їх до активної та систематичної участі у вирішенні важливих питань класу та гімназії, залучення всіх членів шкільного колективу до організації, планування, контролю та підбиття підсумків за пророблену роботу.

Основна мета учнівського самоврядування – це те, що діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.

Завдання учнівського самоврядування:

{C}1.    Залучення дітей та молоді до прийняття рішень.

{C}2.    Захист прав та інтересів учнів.

{C}3.    Реалізація інтересів учнів, підтримка їхніх здібностей, прав та свобод.

{C}4.    Створення умов для самореалізації учнів.

{C}5.    Налагодження контактів та реалізація спільних проектів, ініційованих учнями.

Діяльність учнівського самоврядування скеровується на підвищення якості навчання, зміцнення свідомої дисципліни, реалізацію вимог режиму гімназії, організацію позакласної виховної роботи, на розвиток ініціативи та творчої самодіяльності, реалізацію їхніх прав та обов’язків. Учнівське самоврядування під контролем педагога-організатора тісно співпрацює з класними керівниками для добрих і корисних справ, щоб зробити класне життя змістовнішим, веселішим, цікавішим. Цінність організації учнівського самоврядування в класі полягає в тому, що учні глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав і обов’язків.

Членами учнівського самоврядування, до складу якого входять учні 5-9класів, під керівництвом педагога-організатора, класних керівників, практичного психолога проведено наступні заходи:

-        День Державного прапора України

-        День Незалежності України

-        Акція «1 вересня без квітів»

-        Флешмоб до Дня захисників та захисниць України «Шлях до перемоги»

-        Розважальна програма до Дня вчителя «Дуже типовий вчитель»

-        Тиждень осені. Конкурсна програма «Міс Осінь»

-        Посвята і першокласники та п’ятикласники

-        Міжнародний день шкільних бібліотек

-        День української писемності та мови

-        Національний конкурс «Репортер»

-        День без рюкзака

-        Челендж-руханка «Спорт єднає всіх»

-        Конкурсно-розважальна програма до Дня Святого Миколая «Вірю в ЗСУ та Святого Миколая»

-        День хустки

Виховна робота учнівського самоврядування  активно висвітлюється на шкільному сайті «Класна оцінка» та в мережі Facebook у групі Раківська гімназія. Активно запроваджуються нові, сучасні форми проведення виховних заходів: квестів, вікторин, перегляд відеороликів, презентацій та флешмобів.