Тиждень протидії булінгу

15 бер. 2024
Соціальна нестабільність, що склалася у сучасному суспільстві, зумовлює зростання різних відхилень в особистісному розвитку та поведінці підлітків. Це підвищена тривожність, духовна спустошеність, байдужість, цинізм, жорстокість, агресивна поведінка. Чи відомо Вам, що відповідно до даних дослідження UNICEF, в Україні у 2017 році 67% дітей стикалися з булінгом в тих чи інших його проявах (були жертвою чи свідком). У лютому 2019 року було винесено перше судове рішення за фактом цькування у школі. Вже станом на початок серпня судами у 92 справах було винесено рішення про накладення стягнення, 47 справ відправлено на доопрацювання до органів поліції, а ще 36 – закрито у зв’язку з відсутністю складу правопорушення або спливу строку притягнення до відповідальності. Це і ініціювало проведення Тижня протидії булінгу. Особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому та підлітковому середовищі, що отримала назву «шкільне цькування», а у міжнародній термінології – булінг. З метою ознайомлення учнів із поняттям «булінг», визначення ознак жертв цькувань і методами профілактики виникнення та подолання проявів булінгу в нашій гімназії. В нашому закладібуло проведено тематичні виховні години та години психолога, направлені на зниження рівня агресії та згуртованості учнівського колективу: «STOP BULLYING» - 1 - 4 кл; « Шкільний булінг » - 6 - 7 кл; « Що таке булінг? Шляхи попередження та подолання» - 8 - 9 кл. Для педагогічного колективу, з метою підвищення рівня компетентності, було проведено тренінг « STOP CYBERBULLYING» під час якого вчителі дізналися про види кібербулінгу та варіанти їх вирішення. Членами учнівського самоврядування було розроблено інформаційні буклети направлені на попередження та протидію булінгу в учнівському середовищі.